Srpen 2009

Popelka 1

9. srpna 2009 v 21:40 | complete geek |  Těžké začátky
Tak jsem se rozhodla, že napíšu "novou" Popelku. Asi všichni známe tuto pohádku na tři stránky. Já bych z toho chtěla udělat něco trochu delšího. Napíšu to postupně v několika dílech. Snad se o bude aspoň trochu líbit. Prosím pište komentáře!


"Crrrr! Crrrr!" rozezvučel se již poněkolikáté hlasitý zvonek. Mladá dívka, která zrovna myla nádobí si hlasitě povzdechla, opláchla si ruce od pěny a došla k velkým dřevěným dveřím vily. Otevřela je a uviděla malou postavu pošťáka, který právě donesl jakýsi balíček. Prý je pro paní Rotovou. Dívka se otočila do domu a zavolala: "Madeline, máte tu poštu!". Po chvilce pomalu přicupitala starší žena zabalená v růžovém chlupatém županu. Přebrala od pošťáka balíček a podepsala nějaký papír.
Byla to Popelčina nevlastní matka. Ta se doopravdy jmenovala Klára, ale macecha a nevlastní sestry jí překřtily na Popelku, podle známé pohádky pro děti. Když byla Klárka malá, zemřela jí matka. Otec se znovu oženil, ale krátce poté zemřel také. Jeho manželka se sice jmenovala Madla, ale hrála si na urozenou dámu a tak si říkala Madeline. Měla také dvě dcerky, Anastázii a Margaretu. Byly mladší než Klára, ale dovolovaly si na ní. Musela dělat všechny domácí práce a nemohla si vůbec dělat, co chtěla.
Teď práve myla Popelka nádobí. Macecha sice po manželovi zdědila vilu, ale podle toho, jak rozhazovala to vypadalo, že o ní za chvíli přijde. Hned balíček rozbalila a začala zkoumat jeho obsah. "Podívejte! Anastázie, Margareto! Pojďte se podívat!" zavolala. "Přinesli mi ten nový parfém! A je tu i ta rtěnka." "Ale maminko," ozvala se hned fintivá Margareta. "já jsem si přece objednala tu řasenku dřív, a ještě nepřišla." "Neboj, ona přijde," chlácholila jí Madeline, jenže bylo vidět, že ji to vůbec nezajímá. Měla oči jen pro nový parfém a rtěnku.
Klárka mlčky domyla nádobí a uklidila se do svého maličkého pokojíku, aby využila tu trochu volného času na čtení.


Tak tohle je první část děje, snad se líbí a prosííím, pište komentáře.